gabinet medycyny estetycznej szaserow botox 

BOTOX

Botox to popularna nazwa dla toksyny botulinowej. Zasadą jego działania jest spowodowanie swego rodzaju paraliżu mięśnia poprzez zablokowanie połączeń nerwów i tkanki mięśniowej. Początkowo stosowana do leczenia tików nerwowych i innych zaburzeń, dość szybko znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej.

 

 

 

Botoksem nazywana jest toksyna botulinowa, którą wytwarzają beztlenowe szczepy bakterii z rodzaju Clostridium. Toksynę zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej ze względu na jej zdolność do blokowania połączeń nerwów z tkanką mięśniową, powodując tym samym jej paraliż. Botox aplikuje się za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą na uprzednio oczyszczoną i odtłuszczoną skórę. Dzięki temu substancja zostaje doprowadzona bezpośrednio w ściśle określone miejsce i działa tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana.
Zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej trwa około 20 minut i nie wymaga znieczulenia. Istnieje jednak możliwość podania znieczulenia miejscowego w przypadku dużej wrażliwości na ból. Po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja. Po aplikacji botoksu pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 dniach, jednak najlepiej widoczne są po upływie około 7-10 dni. Po około 6 miesiącach zalecane jest powtórzenie zabiegu, gdyż z upływem czasu organizm przeciwdziała toksynie wytwarzając nowe włókna nerwowe.

Po zabiegu przez następne 4 godziny należy unikać pochylania głowy do przodu, przebywania w pozycji leżącej i wysiłku fizycznego. Nie należy także masować miejsc, w które wstrzykiwany był botox.

cennik usług medycyny estetycznej

Poradnia szaserów

Please publish modules in offcanvas position.