BOTOX

124zł

Botoxem nazywana jest toksyna botulinowa, którą wytwarzają beztlenowe szczepy bakterii z rodzaju Clostridium. Toksynę zaczęto wykorzystywać w medycynie estetycznej ze względu na jej zdolność do blokowania połączeń nerwów z tkanką mięśniową, powodując tym samym jej paraliż.

ZASTOSOWANIE:

– redukcja zmarszczek mimicznych twarzy („lwia zmarszczka”, zmarszczki palacza, zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki)

– uniesienie kącików ust

– bruksizm

– nadpotliwość

 

OPIS ZABIEGU:

Botox aplikuje się za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą na uprzednio oczyszczoną i odtłuszczoną skórę. Dzięki temu substancja zostaje doprowadzona bezpośrednio w ściśle określone miejsce i działa tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana.

 

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej trwa około 20 minut i nie wymaga znieczulenia. Istnieje jednak możliwość podania znieczulenia miejscowego w przypadku dużej wrażliwości na ból.

 

PO ZABIEGU

Brak konieczności rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 dniach, a finalny efekt zabiegu po upływie około 7-10 dni. Zaleca się powtórzenie zabiegu po około 6 miesiącach, gdyż z upływem czasu organizm przeciwdziała toksynie wytwarzając nowe włókna nerwowe.

 

Przez 4 godziny po wykonaniu zabiegu należy unikać pochylania głowy do przodu, przebywania w pozycji leżącej i wysiłku fizycznego. Nie należy także masować miejsc, w które wstrzykiwany był botox.

 

PRZECIWSKAZANIA:

– infekcje i stosowanie antybiotyków,

– nadwrażliwość na składniki preparatu,

– zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,

– zaburzenie krzepnięcia krwi,

– ciąża,

– karmienie piersią.