NICI LIFTINGUJĄCE

300zł

Zabieg nićmi zapewnia długotrwały efekt, gwarantując jednocześnie naturalny wygląd twarzy. W bezinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając skórze młody i świeży wygląd. Skutecznie poprawi mankamenty, związane między innymi ze zwisającym podbródkiem, opadającymi policzkami czy zwiotczeniem skóry.

 

ZASTOSOWANIE:

  • lifting i rewitalizacja skóry
  • redukcja zmarszczek
  • poprawa owalu twarzy
  • zwężenie porów

 

OPIS ZABIEGU:

Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu.

Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nici. Średnio na twarz potrzeba około 40-50 nici). Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce.

Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.

 

PO ZABIEGU:

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Efekt zabiegu powinien utrzymać się do ok. 2 lat. Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu. Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest przeciwwskazaniem.

 

PRZECIWWSKAZANIA:

– ciąża i okres karmienia piersią

– choroba nowotworowa

– otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry

– zaburzenia krzepliwości krwi

– terapia przeciwzakrzepowa