Terapia Manualna

Terapia manualna jest metodą pracy opierającą się na badaniu, diagnozie oraz leczeniu manualnym. Dotyczy pracy ze stawami, strukturami torebkowymi, więzadłami i mięśniami.

Terapia manualna jest wysoko wyspecjalizowaną gałęzią fizjoterapii opartą na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka. Terapeuta manualny to osoba wysoce wykwalifikowana, potrafiąca właściwie diagnozować i leczyć zaburzenia, stany pourazowe, czy bólowe układu ruchu człowieka.W terapii manualnej wykorzystujemy bardzo efektywne i bezpieczne metody oraz techniki mobilizacji stawów w celu zwiększenia zakresu ruchu i zmniejszeniu bólu.

Terapia manualna metodą Mulligana

Wykorzystujemy bardzo efektywne i bezpieczne metody oraz techniki mobilizacji stawów obwodowych i międzywyrostkowych (kręgosłup). Ma to na celu zwiększenie zakresu ruchu oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych. Techniki są bezbolesne, może im jedynie towarzyszyć niewielkie uczucie dyskomfortu.

Terapia punktów spustowych

Punkty spustowe to bardzo wrażliwe obszary występujące w obrębie brzuśca lub powięzi mięśniowej. Są to miejsca, których podrażnienie powoduje ból. Powstają często z powodu przeciążeń lub złych nawyków, utrwalanych każdego dnia.

Metoda ta wykorzystuje różne formy ucisku i ruchu w miejscach wrażliwych tkanki mięśniowej, co ma na celu zredukowanie odczuć bólowych i poprawę ruchomości.

Techniki energizacji mięśni

To zbiór metod wykorzystujących pracę mięśni na różne sposoby, w celu likwidowania zaburzeń w obrębie tkanek miękkich. Terapia ta może być zastosowana zarówno u chorych w stanach ostrych jak i przewlekłych.

 

Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie

Zaburzenia w obrębie powięzi mogą powodować powstawanie nieprawidłowych napięć  co może powodować ból i dysfunkcje.

Mięśniowo- powięziowe rozluźnianie to jedna z najnowszych i najlepszych metod terapeutycznych w medycynie manualnej. Koncentruje się na pracy z systemem mięśniowo- powięziowym a także poprawia wewnętrzną ruchomość tkanek miękkich, szczególnie powięzi. Jej głównym celem jest osiągnięcie symetrycznego, bezbólowego zakresu ruchu w systemie mięśniowo-szkieletowym.

 

Techniki Aktywnego rozluźniania

Należą do metod medycyny manualnej koncentrujących swoją uwagę na likwidowaniu nieprawidłowości w obrębie tkanki miękkiej takich jak: zrosty i sklejenia, nadmierne napięcie mięśniowe, przykurcze mięśniowe i łącznotkankowe.


Metoda Cyriaxa

Jest to rodzaj terapii połączony z bardzo dokładną diagnostyką i badaniu funkcjonalnym wszystkich struktur w okolicy uszkodzenia.

Medycyna Ortopedyczna wykorzystuje:
– Głęboki masaż poprzeczny
– Mobilizacje/ Manipulacje
– Naciąganie Torebki
– Trakcje

Masaż leczniczy

Masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Można go łączyć z innymi zabiegami leczniczymi.

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.

Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami.

Jak działa kinesiotaping:

Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

1.Ból

Pourazowy, kręgosłupa - plastry łagodzą nie tylko ból kręgosłupa, lecz także ograniczenie zakresu ruchu, uczucie zablokowania w kręgosłupie, ostry i promieniujący do kończyn ból, a nawet zawroty głowy. Bołe reumatyczne oraz po operacjach - kinesiotaping może zmniejszać ostry ból pooperacyjny.

2. Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie

Plastry rozluźniają naciągnięte i nadwyrężone mięśnie, odciążają je, normalizują ich napięcie, gdyż przejmują ich funkcję lub wspomagają ich pracę.

3. Skurcze

Plastrowanie łagodzi objawy skurczu mięśni oraz zapobiega kolejnym atakom.

4. Problemy z krążeniem

Plastry mogą dawać podobny efekt co drenaż limfatyczny - wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie.

 

 

CENNIK:

Kosultacja Terapeutyczna – 110zł

(diagnoza funkcjonalna, zalecenia, przygotowanie schematu ćwiczeń )

Terapia Manualna ( 30-45 min) – 100zł

Masaż leczniczy częściowy (20-30min) – 60zł

(jedna okolica ciała)

Masaż leczniczy pleców (30-40min) – 90zł

Kinezyterapia (ok. 30min) – 60zł

Kinesiotaping (jedna aplikacja) – 30zł

Poradnia szaserów

Please publish modules in offcanvas position.